زمان انتشار : 5 سال پیش
  • اشتراک بگذارید :

امروزه پیدا کردن زمین داخل بافت که کاربری مسکونی داشته و همچنین بتوان براحتی برای آن مجوز ساخت گرفت کاری سخت می باشد و اون عزیزانی که دنبال خرید زمین در نوشهر هستند باید توجه داشته باشند که در انتخاب زمین مناسب سرمایه گذاری و البته ساخت و ساز حتما از دهیاری و بنیاد مسکن شهرستان مربوطه استعلام بگیرند تا از کاربری زمین خود مطمئن شوند

زمین داخل بافت نوشهر

این زمین در داخل بافت مسکونی و در منطقه غیر بومی نشین نیز می باشد دارای سند شورایی بوده و صاحب زمین بومی منطقه می باشد دارای دو بر بوده و خوش قواره می باشد قیمت هر متر زمین در این منطقه حداقل متری یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می باشد اصولا زمینهای نوشهر ، به ویژه حومه نوشهر و مخصوصا بندپی که از برند ترین روستاهای حومه نوشهر است حکم طلا را دارد چرا که اگر کمی در اینترنت جستجو کنید متوجه می شود که بندپی معروف به بام نوشهر است و این امر خودش تبلیغ عالی برای این منطقه است و بعد چلک نوشهر کمتر روستایی را با این ویژگی بتوانید پیدا کنید چرا که زمین بندپی نه اوقافی است و نه علوی می باشد.

زمین با بافت مسکونی

معمولا بهترین نوع زمین داخل بافت مسکونی بودن اون است چرا که وقتی بافت مسکونی باشد براحتی برای جواز ساخت اقدام می کنید و خیلی راحت می تونید به ساخت ویلای خود بپردازید چرا که زمین شهرکی نوشهر شاید زیاد نباشد اما زمین داخل بافت اونم توی یک جای خوب کم نیست از جمله این زمین ها زمین های سند دار هستند چرا که وقتی یک زمین هم داخل بافت باشد و هم سند داشته باشد اصولا یک فایل شسته رفته می باشد و شما خیلی راحت می تونید به این زمین ها اعتماد کنید ولی باید توجه داشت قبل خرید حتما کاربری اونو چک کنید.

اگر زمین با بافت عیر مسکونی باشد باید شما تغییر کاربری بگیرید و با مراجعه به بنیاد مسکن و هزینه حدود دو سه میلیونی که باز بستگی به متراژ زمین شما دارد می توانید تبدیل به بافت مسکونی کنید که برای زمین های بالای ۵۰۰ متر این کار سخت است زمین داخل بافت نوشهر بیشتر در حومه نوشهر و از لتینگان تا رویان که توریستی است مورد توجه قرار دارد.

زمین داخل بافت نوشهر

کاربری های یک زمین داخل بافت

برای اینکه یک زمین داخل بافت را خریداری کنید باید کاربری های اون زمین رو حتما بدونید،  درست است که زمین داخل بافت باشد شما اجازه ساخت و ساز دارید اما نوع کاربری بسیار مهم است این مورد را با هم بررسی خواهیم کرد:

زمین با کاربری مسکونی

زمین با کاربری زراعی

زمین با کاربری باغی

زمین با کاربری مسکونی :

زمین با کاربری مسکونی در نوشهر به زمین هایی اطلاق می شود که نیازی به تغییر کاربری ندارد و انشعابات روی زمین قرار داشته و همچنین براحتی می توانید برای آن جواز ساخت بگیرید و شروع به ساخت نمائید این نکته را عرض کنم که زمین با کاربری مسکونی از بقیه زمین ها گرانتر بوده و البته بهتر نیز است. این گونه زمین ها در هر روستایی جز زمین های کمیاب به شمار می رود و گرفتن سند برای زمین با کاربری مسکونی کار بسار آسانتری دارد البته باد یادآور شود که وقتی زمین کاربری مسکونی دارد شما میتوانید از طریق بنیاد مسکن براحتی برای دریافت سند اقدام کنید و نیازی به ساخت بنا ندارد در صورتی که اداره ثبت و املاک برای دادن سند به هر زمینی نیاز دارد که یک بنای ۵۰ متری در داخل زمین احداث شود.

زمین با کاربری زراعی :

اینگونه زمین ها که جز زمین های داخل بافت با کاربری زراعی می باشد بیشترین سطح زمینها در سطح هر روستا را دارد اصلا از اسم سراعی بودن زمین نترسید بسیاری از غیربومی ها فکر می کنند وقتی یک زمین زراعی است یعنی شما نمی توانید رد آن ساخت و ساز نمائید در صورتی که اصلا اینگونه نیست زمین داخل بافت با کاربری زراعی و زمین کشاورزی و زراعی بیرون بافت بسیار با هم فرق دارند . زمین زراعی داخل بافت را شما بر اساس شرایط زمین می توانید برای آن تغییر کاربری بگیرید و سپس جواز ساخت و ساخت و ساز نمائید . حال شاید بپرسید منظور از یکسری شرایط چیست؟! اینکه مثلا تصور کنید یک زمین هزار متری داریم و شما اگر آنرا به سه قطعه تقسیم کنید و در آن راه احداث کنید به هیچ وجه به آن تغییر کاربری نمی دهند . البته این یک مورد بود و بسیار کارشناسانه است که مشاورین املاک ویلا نوشهر می توانند به شما مشاوره دهند که چه زمین داخل بافت با کاربری زراعی را می توان برای آن جواز ساخت و تغییر کاربری گرفت.

زمین با کاربری باغی:

خب اینگونه زمین ها کار راحتری نسبت به زمین هایی با کاربری زراعی دارند البته تعداد این زمین ها نیز کمتر است مثلا تصور کنید یک زمین با کاربری زراعی یافتید و می خواهید خریداری کنید اولا از کاربری زراغی بودن و داخل بافت بودن زمین مطمئن شوید آنگاه متراژ زمین را محاسبه نمایئد. چرا که باید دقت داشت چه در زمین با کاربری زراعی و چه زمین با کاربری به کل زمین تغییر کاربری نمی دهند و به اون مساحتی که می خواهید ویلا بسازید فقط تغییر کاری تعلق می گیرد. مثلا اگر ۴۰۰ متر زمین داریم و درخواست تغییر کاربری بدهیم تنها نهایت ۲۰۰ متر تغییر کاربری داده می شود.

نکات طلایی در مورد زمین های داخل بافت

در مورد زمین های داخل بافت حرف های زیادی برای گفتن است و نکات بسیاری قبل خرید باید مورد توجه قرار بگیرد و اهمیت زیادی دارد که شما قبل خرید زمین در داخل بافت به مدارک اون توجه کنید با توجه به اینکه طرح هادی در هر روستا هر ۵ سال یکبار و افزایش بافت هر ده سال یکبار صورت می گیرد اینکه چه متراژ و چند درصد در هر روستا افزایش بافت وجود داشته باشد و چه مقدار کاربری مسکونی در این افزایش بافت به روستایی تعلق می گیرد برای هر روستا متفاوت می باشد و شما باید تنها منتظر طرح هادی جدید باشید و به وعده های دهیاران توجه نکنید چرا که دهیار فقط پیشنهاد دهنده است و کاره ای نیست.

 

منبع : https://www.pourvali.ir

 

  • آگهی دهنده : ویلا نوشهر
  • شماره تماس : 09119911028
  • کد ملک : ran